دانشگاه پیام نور با همکاری انجمن ایرانی تاریخ

درباره مجله

‌ پژوهشنامه تاریخ‌های محلی ایران یک دوفصلنامه است که از روش داوری دوسو ناشناس استفاده می‌کند و مقالاتی با کیفیت بالا را در موضوعات مختلف مربوط به تاریخ‌های محلی ایران و همچنین مقالاتی در حوزه‌های معرفی، نقد و بررسی تحلیلی منابع تاریخ محلی ایران؛ معرفی، نقد و بررسی تحلیلی اسناد مرتبط با تاریخ محلی ایران‌؛ شناسایی و احیای نسخ خطی مرتبط با تاریخ محلی ایران؛ تبیین اهمیت تاریخ نگاری محلی و ضرورت شناخت تاریخ محلی برای شناخت بهینه تاریخ ایران؛ شناخت فرهنگ و تمدن اقوام مختلف ایرانی از نظر تاریخی؛ معرفی حکومت‌های محلی ایران؛ نقش حکومت‌های محلی و خاندان های محلی در تحولات تاریخی ایران؛ نقش خاندان‌های محلی در توسعه فرهنگ و تمدن ایران؛ شناسایی شخصیت‌های محلی مؤثر در تاریخ سیاسی؛ فرهنگی و تمدنی ایران؛ تاریخ هنری اجتماعی و فرهنگی مناطق مختلف ایران را منتشر می‌کند.

نشریه علمی «پژوهشنامه تاریخ های محلی ایران»، از سال 1391 از طریق امضای توافق نامه همکاری پژوهشی بین دانشگاه پیام نور با دانشگاه های تبریز، بین المللی امام خمینی، الزهرا، خوارزمی، شیراز و پژوهشگاه علوم انسانی منتشر میگردد؛ این نشریه، از سال 1401 نیز، با «انجمن ایرانی تاریخ» تفاهم نامه همکاری امضا نموده است

سیاست‌های مالی

هزینه‌های پردازش مقاله

بر اساس دستورالعمل پنجاه و یکمین نشست هیأت امنای دانشگاه پیام نور مورخ 97/10/24، برای بررسی، داوری و چاپ مقالات در فصلنامه، هزینه دریافت خواهد شد. پرداخت صرفاً از طریق مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) امکان‌پذیر می‌باشد.

  • هزینه دریافتی هنگام ارسال به داور: 2/000/000 ریال معادل دویست هزار تومان
  • هزینه انتشار مقالات پذیرش شده: ۲/000/000 ریال معادل دویست هزار تومان

 

هزینه اشتراک

پژوهشنامه تاریخ‌های محلی ایران به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می‌شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.

 

سیاست‌های دسترسی باز

پژوهشنامه تاریخ‌های محلی ایران تحت شرایط و معیارهای مجوز

 Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License

منتشر می‌شود و دارندگان مجوز فقط در صورت استناد به مقاله منتشر شده اصلی می‌توانند آثار را کپی، توزیع، نمایش و ایجاد کنند.

       

سیاست‌های انتشار

پژوهشنامه تاریخ‌های محلی ایران پیرو کمیته اخلاق نشر (COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.

 

آدرس تماس

پژوهشنامه تاریخ‌های محلی ایران

ناشر: دانشگاه پیام‌نور

وبسایت نشریه: //https://localhistories.journals.pnu.ac.ir

ایمیل نشریه: localhistories1@gmail.com

ایمیل مدیر مسئول: ar.soufi@yahoo.com

ایمیل مدیر داخلی: njamshid1346@gmail.com